Чемпіонат країни, який відбувся впродовж... одного дня

Уникальный чемпионат-однодневка
09.05.2017
8 травня 1898 року. Цього дня в Турині розпочався і завершився перший чемпіонат Італії з футболу, переможцем якого став клуб «Генуя» («Дженоа»). Не дивуйтесь. Це не обмовка і не описка. Все насправді відбулося протягом одного дня.

Зародженню футболу на початку 90-х років XIX століття Італія, як і більшість країн, зобов'язана англійцям, котрі з тих чи інших причин осіли в цій країні. Спочатку місцеві і заїжджі гравці змагалися окремо, потім відбулося злиття, і через рік - в березні 1898 - в Турині була створена Федерація футболу Італії. До неї увійшли три місцевих клубу і «Генуя».

Поки інші вичікували, ФФІ відразу ж взяла бика за роги і провела свій перший чемпіонат. У перших матчах цього дня туринський «Інтернаціонале» переміг земляків з «Торінезе» 1:0, а «Генуя» здолала футболістів місцевого гімнастичного товариства з рахунком 2:1. У фіналі «Дженоа» з тим же рахунком в додатковий час обіграла «Інтер» і стала першим чемпіоном Італії. Подібний формат змагань і сьогодні часто використовують під час тренувальних зборів і міні-турнірів.

У найближчі сім років генуезці ще п'ять разів ставали чемпіонами країни і двічі срібними призерами. Першим перервав їх чемпіонську ходу в 1901 році «Мілан».