С чем едет сборная Украины в Пхенчхан и кто "подарит" спортивным болельщикам медали? (укр.)

Починаємо відлік: 10 днів до старту зимової Олімпіади-2018 в корейському Пхенчхані
30.01.2018
Як відомо, зимові Олімпійські ігри були засновані у 1924 році, і спочатку проводилися в той же рік, що і літні. Однак, починаючи з 1994 року, час проведення зимових Олімпійських ігор зміщено на два роки щодо часу проведення літніх Ігор.

Шість видів спорту були представлені на Зимових Олімпійських іграх в Шамоні: біатлон, лижний спорт, фігурне катання, швидкісний біг на ковзанах, бобслей і хокей з шайбою. Для порівняння, починаючи з 2006 року атлети змагаються в 15 видах спорту.

Для України зимові Олімпійські ігри вже традиційно стають  невдалими. Із шести попередніх Олімпіад лише в чотирьох українці змогли завоювати 7 нагород, а ще у двох випадках медалей у нас не було зовсім. 

Про причини такого слабкого виступу на зимових Олімпійських Іграх можна говорити багато, але головні фактори – відсутність нормальних умов для підготовки, або ж фінансування для створення цих самих нормальних умов.  То ж не дивно, що в українських реаліях підготовка "зимових спортсменів" проходить менш якісно (якщо взагалі проходить), і наші хлопці та дівчата не можуть дозволити собі готуватися на рівні конкурентів з провідних країн світу. А разом з тим – не можуть демонструвати високі результати.

Але винятки з правил все ж існують, а тому Україні варто сподіватися на пристойні виступи своїх представників у деяких видах спорту на Олімпійських Іграх в Пхенчхані. 

Біатлон. Наша головна надія на медалі в Південній Кореї – саме біатлон. Цей зимовий вид спорту має найбільшу підтримку в державі, він найбільш популярний і найбільш успішний, особливо, якщо говорити про прекрасну половину нашої збірної, адже за результатами наші жінки суттєво випереджають чоловіків.

Саме від біатлоністок ми чекатимемо медалей, в першу чергу. Адже до надій у естафетній гонці у жінок ми додаємо і надії у особистих перегонах, де в останній час непогані показники демонструють Юлія Джима та Віта Семеренко. Хоча і інші наші дівчата – Олена Підгрушна, Валя Семеренко, Анастасія Меркушина та Ірина Варвинець, за умови вдалої стрільби, можуть вразити своїх суперниць.

Якщо казати про чоловічий біатлон, то тут, на жаль, конкуренція в українців занадто висока, щоб реально сподіватися на медаль. Втім, останні результати Дмитра Підручного на етапах Кубка світу дарують нам надію на те, що і чоловічий український біатлон в Кореї дасть привід для гордості.

Фігурне катання. Колись саме цей вид спорту подарував Україні першу медаль на зимових Олімпійських Іграх за часів незалежності – Оксана Баюл вписала золотими буквами своє ім'я в історії вітчизняного спорту. Зараз Україна вже не має таких яскравих представників у одному з найкрасивіших видів спорту, але не будемо забувати, що і тоді, у норвезькому Ліллехаммері в 1994 році ніхто не давав гарантій щодо успіху юної українки. Тому можливо, що і зараз хтось з наших представників - Ярослав Паніот, Анна Хниченкова, або ж танцювальна пара Олександра Назарова-Максим Нікітін, зможуть вразити суддів на льоду Пхенчхана.

Скелетон. В цьому виді спорту Україна буде представлена на Іграх вперше. Звісно ж, шанси на медаль у Владислава Гераскевича будуть досить скромні, але чому б не помріяти!

Санний спорт. Українські саночники отримали шість ліцензій - у всіх олімпійських дисциплінах: чоловічі одиночки, жіночі одиночки, двійки, командна естафета. Знову ж таки, як і щодо скелетону, наші хлопці та дівчата (Андрій Мандзій, Антон Дукач, Олександр Оболончик, Роман Захарків, Олена Шхумова, Олена Стецьків) не є фаворитами змагань, але шансом проявити себе на головних змаганнях 4-річчя спробують скористатися на всі 100%.

Також можемо мріяти про успіхи в гірськолижному спорті, сноубордингу, фрістайлі та лижних перегонах, де українці точно будуть представлені. Менше шансів потрапити на Ігри у наших представників в інших видах спорту і взагалі ніяких шансів поки що немає в України в зимових командних видах спорту. 

До речі, американська компанія Gracenote, яка займається обробкою метаданих пов'язаних з музикою, відео і спортом, зробила свій прогноз на ОІ -2018, до початку яких, нагадаємо, залишилося 10 днів. Аналітики очікують, що перше місце в загальному заліку вперше з 2006 року займе Німеччина - 35 медалей. Другими мають стати норвежці - 32, а третіми - американці - 29. Прогнозується, що збірна України займе 30 місце в загальному заліку з однією бронзовою медаллю. Що ж, допоки є хоча б одна надія на медаль в Пхенчхані, будемо вболівати за наших і чекати на диво. 

За матеріалами спортивних ЗМІ
Читайте также

Отзывы к материалу

Авторизуйтесь, чтобы оставлять свои комментарии и голосовать: Авторизация

Реклама

Видео

Другое видео

Реклама

Facebook